• pon.-pt.: 08:00 - 16:00 | sobota: 08:00 - 14:00

Beton towarowy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Osoby, które są odpowiedzialne za wybór betonu towarowego na budowę, często zastanawiają się jakimi kryteriami powinny się kierować przy jego zakupie. Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl to oczywiście cena produktu. Jak się okazuje w praktyce, to nie wcale nie cena stanowi czynnik decydujący. Wybór odpowiedniego betonu to duża odpowiedzialność – od tego bowiem zależeć będzie trwałość konstrukcji i bezpieczeństwo mieszkańców. Istnieje kilka ważnych aspektów, które powinny być brane pod uwagę przy zakupie betonu.

Beton a projekt architekta

Jednym z głównych aspektów, które powinny być brane pod uwagę przez osobę odpowiedzialną za zamówienie betonu, są wytyczne architekta. W projekcie budynku znajdują się szczegółowe informacje dotyczące klasy oraz konsystencji betonu, który powinien być zastosowany przy budowie danej konstrukcji. Warto pamiętać o tym, że jakość betonu przekłada się na jej trwałość. Klasa betonu nie może być niższa niż ta, którą w projekcie wskazał architekt. Mieszanka betonowa musi spełniać wszystkie normy budowlane, co można potwierdzić za pomocą specjalnego certyfikatu. 

Po pierwsze jakość!

W ciągu ostatnich lat w Polsce nastąpiło wyraźnie podwyższenie jakości usług budowlanych. Bloki z wielkich płyt i marnie zaprojektowane drogi to już, na szczęście, przeżytek minionej epoki. Obecne osiedla w Polsce budowane są w taki sposób, aby budynki były trwałe, bezpieczne i odznaczały się walorami estetycznymi. Inżynierowie, architekci i pracownicy budowalni mają do dyspozycji udoskonalone narzędzia pracy i dbają o to, aby projekt, którego realizacji się podjęli, był solidny i trwały. Dlatego też pierwszą rzeczą, na którą zwracają uwagę przy zakupie betonu, jest jego jakość. Osoby odpowiedzialne za wybór betonu powinny korzystać z ofert renomowanych dostawców, którzy mają do zaoferowania produkty najwyższej jakości. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie betonu towarowego?

Dla każdej osoby, która nie posiada specjalistycznej wiedzy z zakresu budownictwa, beton to po prostu mieszanka kruszywa, wody oraz cementu. Z kolei osoby z branży doskonale wiedzą, że jest to dużo bardziej złożona kwestia. Warto pamiętać o tym, że w budownictwie, beton jest klasyfikowany na podstawie sposobu jego użytkowania. Beton niższej klasy  sprawdzi się jako materiał na posadzkę, podjazdy oraz grunty, które nie będą przenosić dużego obciążenia. W przypadku fundamentów czy nadproży, konieczne jest zastosowanie elementów o dużo większej wytrzymałości, co oznacza wykorzystanie betonu wysokiej klasy. Głównym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie betonu towarowego jest zatem końcowe przeznaczenie powierzchni, na której zostanie zastosowany. 

O czym zależy pamiętać zamawiając beton towarowy?

Decydując się na zakup betonu towarowego warto, przede wszystkim rozejrzeć się po swojej okolicy. Przewóz gotowego betonu gruszką jest dużo bardziej dogodny w sytuacji, gdy odległość od placu budowy jest niewielka. Absolutną koniecznością jest kierowanie się szczegółowymi wytycznymi zawartymi w projekcie. Osoba odpowiedzialna za zamówienie betonu powinna konsultować się z inżynierem, który dokonuje wszystkich niezbędnych obliczeń. Konstruktor budynku musi zwracać uwagę nie tylko na parametry produktu, ale także na warunki atmosferyczne i gruntowe w miejscu powstawania budowy. Pracownicy solidnej firmy oferującej gotowy beton towarowy z pewnością będą trafnie doradzali przy wyborze odpowiedniego produktu, biorąc pod uwagę nie tylko jego cenę, a jakość i wytrzymałość. 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*